З метою покращення якості обслуговування пасажирів, у міському та приміському громадському транспорті Стрийщини запроваджується механізм Служби контролю оплати проїзду.
Про це повідомив СЕО ТОВ «Українські геоінформаційні системи» Андрій Ковалик.
У межах інформаційно-просвітницької кампанії оператор АСООП ТОВ «ГІС-СЕРВІС», розробник ТОВ «УГС» та перевізники розпочинають активне інформування пасажирів щодо контролю та належної оплати проїзду в громадському транспорті.
«Це може бути банківська картка, персоналізована соціальна чи транспортна, оплата QR-кодом, у застосунку «Socium» чи готівкою. Якщо пасажир купує е-квиток перед початком поїздки, то його слід обов’язково валідувати в салоні автобуса. Проте, якщо він купує е-квиток із одночасним скануванням, то валідація є автоматичною», – наголошує Андрій Ковалик.
Також він розповів, що при розробці системи оплати обліку проїзду е-квиток «Socium», запроваджено механізм Служби контролю (реєстрації) оплати проїзду в межах чинного законодавства України та Правил користування громадським пасажирським транспортом (автобусом) на території Стрийської міської територіальної громади.
«Станом на сьогодні, рішенням виконавчого комітету Стрийської міської ради затверджено «Положення про порядок здійснення контролю оплати (реєстрації) проїзду у міському та приміському пасажирському автомобільному транспорті на території Стрийської міської територіальної громади». Контроль здійснюватимуть працівники перевізників, ОТГ та оператора АСООП.
У випадку відсутності у пасажира дійсного електронного квитка, а також факту здійснення реєстрації оплати проїзду у транспортному засобі під час поточної поїздки, пасажир вважається таким, який здійснив безквитковий проїзд. Правопорушнику пропонується оплатити вартість проїзду та виноситься постанова про накладання адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 135 Кодексу України про адміністративні порушення (КЗпАП).
Тому в будь-якому випадку пасажир має обов’язково вимагати квиток у водія, незалежно від виду оплати проїзду. Адже сума штрафу за безквитковий проїзд у міському та приміському громадському транспорті становитиме в 10 – кратному розмірі від вартості проїзду.
Таким чином, у міському та приміському громадському транспорті Стрийщини, працівник Служби контролю (реєстрації) оплати проїзду має право притягувати пасажира до адміністративної відповідальності, виписуючи штраф за безквитковий проїзд», – пояснив Андрій Ковалик.
Довідково:
Відповідальність за безквитковий проїзд у міському та приміському транспорті передбачена ст. 135 КУпАП, а відповідно до статті 229 КЗпАП визначено осіб, які мають право накласти адміністративні стягнення у вигляді штрафу.