Система створена з метою комплексного вирішення проблем громадського транспорту, які стосуються: автоматизованої роботи автотранспортних підприємств, управління та контролю, замовником (адміністрацією), руху транспортних засобів на маршрутній мережі, інформування пасажирів, контролерів та водіїв, обліку та організації оплати проїзду, підрахунку пасажиропотоку та оптимізації маршрутної мережі. Побудована на базі комплексу систем, які доповнюють один одного та можуть впроваджуватись почергово.
З чого складається
-
- Cистема моніторингу та диспетчеризації
-
- Cистема управління автотранспортним підприємством
-
- Cистема підрахунку пасажирів
- Cистема оптимізації маршрутної мережі
Cистема моніторингу та диспетчеризації
Система моніторингу та диспетчеризації є багатостороннім комплексом, який дозволяє як розділити ролі різних організацій (адміністрація, автотранспортні підприємства), так і визначити ролі працівників підрозділів – логісти, диспетчери, механіки, керівництво, відділ кадрів та інші. Також система здатна надати кожному користувачу власний персоналізований доступ та зберігати історію роботи кожного працівника.
Cистема управління автотранспортним підприємством
Для автотранспортних підприємств, система управління автотранспортним підприємством дозволяє автоматизувати роботу підприємства та оптимізувати штат. За допомогою цієї системи підприємство автоматизує: облік пального та збереже його від крадіжки, нарахування заробітної плати працівникам згідно реально відпрацьованих годин\кілометрів та зможе прив’язати витрати на утримання транспортних засобів до кілометрів\мотогодин, ведучи статистику по усіх транспортних засобах\маршрутах\водіях.
Cистема оплати проїзду
Комплекс можна інтегрувати з будь-якою системою оплати проїзду, або ж із декількома системами одночасно, чи може комплектуватись вже інтегрованою системою оплати проїзду, яка вже реалізована в багатьох містах України та в інших країнах. Автоматизована система оплати проїзду (АСОП) ідеально підходить здебільшого для усіх видів громадського транспорту — метро, автобуси, тролейбуси, трамваї та маршрутні таксі. У системі може використовуватися та враховуватися як готівка, так і безготівкові форми оплати проїзду. Для безготівкової форми доступні різні способи оплати: безконтактні транспортні картки, банківські карти з транспортним додатком, банківські картки Visa PayWave, соціальні карти (також на основі безконтактних смарт-карт) і мобільні платежі (NFC).
Cистема підрахунку пасажирів
Після впровадження системи підрахунку пасажирів, ми отримаємо достовірні дані (похибка до 4%) про кількість пасажирів, які увійшли/вийшли на кожній зупинці транспортного засобу, і, відповідно, про кількість пасажирів у транспортному засобі щомиті. Також зможемо повідомляти пасажирів у мобільних додатках або на інформаційних табло про “завантаженість” кожного транспортного засобу. Окрім цього, в комплексі з АСОП з’явиться можливість надати інформацію контролеру про наявність пасажирів і відсутність безквиткових.
Cистема оптимізації маршрутної мережі
Останнім етапом впровадження комплексу системи управління громадським транспортом, стане впровадження системи оптимізації маршрутної мережі. Отримавши інформацію про графіки руху, маршрутну мережу, пасажиромісткість транспорту та дані про пасажиропотік із комплексів підрахунку пасажирів та зі систем оплати проїзду (бажано, щоб система була зональною для розуміння, де у пасажира посадка і висадка, і на що при потребі йому пересісти). Відтак, із комплексу цієї інформації дізнаємось, з якого району, куди, о котрій годині, в який день тижня, період року і скільки людей потрібно перевезти, відповідно до даних маршрутної мережі і пасажиромісткості.